A hajhullásra manapság számos gyógyír létezik. A hajgyógyászok által egyre jobbnak ítélt speciális készítmények segítségével kezelni lehet egyes hajhullásokat, azonban a végleges kopaszság problémájának megoldására csakis egyetlen dolog jöhet szóba: a hajbeültetés.
Hajbeültetés, haj implantátum
Clik here to view.

Haj Implantátum – Hajhagyma
A hajbeültetésnél ún. haj implantátumok kerülnek beültetésre a kopasz területen, mely nem egy idegen anyag – mint pl. mellimplantátumnál a szilikon -, hanem a kopaszodó egyén saját haja. Vajon hogyan lehet ez, ha a páciens kopasz? A férfias kopaszodás elsősorban a fej elülső és középső részét érinti. Ez a terület a érzékenységet mutat a DHT nevű hormonra, mely gyakorlatilag a kopaszodásért felelős. A fejbőr ezen érzékeny részein a szőrszálak egyre gyengébbé, finomabbá válnak és végül növekedési ciklusuk megáll. A fej oldalsó és hátsó része rezisztens a DHT hormonra, így ez a terület nincs kitéve a kopaszodás veszélyeinek. Így ez a hajban gazdag terület kitűnő donorterületnek bizonyul a hajtranszplantáció során, ebből nyerik ki a hajhagymákat (a körülötte lévő apró szövetdarabbal, más néven grafttal együtt) és ültetik be a kopasz fejbőrbe. A tarkó területen nem ritkul meg a haj, vagy legalábbis nem észrevehetően. A graftok 1-4 hajszálból állnak, így a graftokat hajszálakra bontják a sebészek, hogy nem látszódjon a ritkulás a tarkón.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wUM-Tl4BPBE&list=UUkMLifWBgM3SJf_KKX1UoOw&index=3&feature=plcp[/youtube]
Hajnövekedés
Clik here to view.

Haj Implantátum – Hajhagyma
A hajhagyma – méretei miatt – csak mikrokamerával látható. A növekedési – anagén – fázisban lévő hajhagymát hívjuk anagén hajhagymának. Ez a szakasz nagyjából 2-6 éves intervallumot ölel fel, mely egyénenként és nemenként változhat.
Hajszálaink majdnem 90%-a ebben a fázisban van. Az anagén szakaszt követően egy átmeneti, pihenő fázisba lép a hajszál. A hajhagymában vannak azok a szaporítósejtek, melyek működésük során a hajat folyamatosan növekedésben tartják. Mikor új hajszál jön létre, a hajszemölcs először hormonokat választ ki, melyek bekerülnek a hajhagyma szaporítósejtjeibe, hogy serkentsék működésüket. A sejtek osztódásnak indulnak és megnövelik a hajhagyma kiterjedését. Az új hajszál ilyenkor az anagén fázisba kerül, növekedése megindul. Más testrészen, így a szemhéjakon is tapasztalható, hogy a szőrszál növekedése sokkal rövidebb ideig, kb. 3 hónapig tart, ezután kihullik. Amikor a hajtüsző anagén ciklusban töltött ideje megrövidül, s ezáltal a hajszálak egyre vékonyabb, ritkábbak lesznek, hajhullásról beszélünk.
Egy egészséges ember fején a hajhagymák csak kb. 10 %-a van a passzív, pihenő fázisban, melyek a fejbőr különböző területein foglalnak helyet, így a napi 50-100 hajszál kihullása normális jelenség, mely amúgy is csak fésülködéskor és hajmosáskor tapasztalható.
Amennyiben szeretne többet megtudni a haj implantátumokról, ezek kezeléséről, illetve a hajbeültetésről, jelentkezzen be egy személyes konzultációra elérhetőségeink bármelyikén.
The post Haj implantátum – hajhagyma appeared first on Hajbeültetés férfiaknak és nőknek.